menu
grbasket

greek basketball videos and live streamings
Menu Drawer Logo

Β ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜ | 12η αγωνιστική. Αποτελέσματα, βαθμολογία κι οι επόμενοι αγώνες




Bαθμολογία





Επόμενη αγωνιστική



Β ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜ | 12η αγωνιστική. Αποτελέσματα, βαθμολογία κι οι επόμενοι αγώνες


Ασπίδα Ξάνθης - Μαχητές Δόξας Πεύκων 72-83

Δεκάλεπτα: 24-21, 48-36, 53-66, 72-83

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 21 (4), Παπαδάκης, Γρούδος 2, Σταμπουλής 9, Στεφανίδης 5 (1), Καραμπέκης 10 (2), Παπανικολάου 19 (1), Κουτσογιάννης A. 6, Τσιώγκας, Κουτσογιάννης Χ., Παλλάκης, Πετς.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 5 (1), Ταρπάγκος 2, Μάρουσιτς 2, Γερομιχαλός Δ. 12 (2), Ελευθεριάδης 20, Κελεσίδης 7, Στόλης, Γερομιχαλός Π. 19 (1), Γράβας 12, Γκαμούρας 2, Θεοδωράκος 3, Απιδόπουλος Γ..



Φοίνικας Λάρισας - Πευκοχώρι 77-66

Δεκάλεπτα: 24-18, 39-34, 55-49, 77-66

Διαιτητές: Πανταζής, Σιμητόπουλος

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 12 (1), Αθανασόπουλος 2, Γοργόλης 2, Παπαχρήστος 15 (2), Μαγρίζος, Κολλάτος, Τσιαβές 11 (1), Περρωτής 6, Μόσιαλος, Παπακώστας 15 (1), Τσιαμπαλής 14 (4).

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 7, Αμπατζίδης, Γεωργάκης 11, Μπεχλιβάνης 15 (3), Δεληγιάννης, Τέρπος 3, Βασιλειάδης 7, Νησιώτης 12, Ζώτος 4, Δήμου 7 (1), Κεσίδης.



Προμηθέας Πάτρας - Αργοναύτης Καλαμαριάς 94-58

Δεκάλεπτα: 23-20, 52-26, 74-47, 94-58

Διαιτητές: Στρέμπας, Μηλαπίδης

Προμηθέας (Γιατράς): Ντιμπ 11 (1), Λάππας 4, Κατιάκος 9, Γιαννικόπουλος 8, Πέττας 21 (3), Μαναβόπουλος 7, Πέτροβιτς 6 (2), Χαμηλός 8 (2), Σακελλαρόπουλος 2, Μαλτέζος 4, Τζακόπουλος 10 (2), Σουφλιάς 4.

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Καλπαξίδης 11, Ντισλής, Μιχαηλίδης 4, Γαϊτανίδης 2, Δέτσικας 2, Θώμος 4, Δάλπας 2, Μπέγος 2, Τσιώγκας 7 (2), Χαντζίδης 13 (1), Δικταπανίδης, Χριστόπουλος 3 (1).



Πιερικός Αρχέλαος - ΧΑΝΘ 67-66

Δεκάλεπτα: 11-24, 36-38, 53-61, 67-66

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ., Παργιανόπουλος

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πέτκος, Κολαξίδης, Γκοντόπουλος 13 (2), Χριστοδούλου 8, Αμπαράς 6 (1), Ασημάκης 25 (1), Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Ν. 13, Οικονόμου, Πρισκομάτης, Παρμακτσίδης, Παπαδόπουλος Κ. 2.

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 7 (1), Ματενίδης 12 (2), Σταματέλος, Πρωτούλης 11, Παπαχρήστου 2, Ζιάκας, Σικαλίδης 14 (1), Νεοφύτου 11 (1), Ελευθεριάδης 5, Μελίδης, Βλάχος, Παπαθανασίου 4.



Αργος Ορεστικό - Κομοτηνή 76-55

Δεκάλεπτα: 14-13, 27-30, 56-42, 76-55

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Τσιρτσιμάλης

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Δεληγιάννης, Κούτρας 9 (1), Χατζόπουλος 2, Μιχαηλίδης 20 (4), Βλάχος 16 (2), Κίτσιου, Κόττας 4, Βοϊβατόπουλος 12, Τσαμπούρης, Γιαγκόπουλος 3 (1), Μαυρίδης 10.

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος 4, Διαμαντίδης 11 (1), Λεχούδης 5 (1), Ντίνας 9 (1), Καλατζής 6 (2), Μπεκρής 12 (1), Στασινόπουλος 4, Χαλίλ 4.



Τιτάνες Παλαμά - Αίας Ευόσμου 71-72

Δεκάλεπτα: 20-19, 35-40, 47-59, 71-72

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 10, Τριανταφύλλου 5, Λίτσο 11 (3), Kουτίνας 17 (3), Πανταζής, Μαλτέσιος 8, Κουσιάτζας Κ. 3, Φούντας 17 (2), Πελίγκος.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 6 (1), Γκάτζιας 9 (1), Σαββίδης 3, Μαυρίδης 12, Καντάρκος 16 (2), Θωμαΐδης 7, Σαρρής 13, Ψευτογκάς 6 (2).



Στρατώνι - Ανατόλια 72-62

Δεκάλεπτα: 19-13, 40-30, 57-48, 72-62

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 4, Ζυγούρας 8 (2), Δελίδης, Κουντουρατζόγλου, Μυστιλιάδης 9, Μυλωνίδης 10 (1), Δαβάνης 10 (2), Κιγμέτογλου, Δανάκης 5 (1), Νταράκης 11, Δασκαλόπουλος 15.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Κουφός, Τζουβάρας 9, Γαλανίδης 2, Τριανταφυλλίδης 13 (2), Αρνίδης 10 (2), Μουτσιαράς 10, Σιώμος 5, Βεργίνης 1, Τόζιος 12 (2), Σταυρακίδης.